Technologia

BADMINTON

NanoscienceYONEX Nanoscience osiąga precyzyjną kontrolę właściwości już na poziomie wiązań molekularnych. Zastosowano wysoce wydajne wiązanie molekuł FULLURENE i węglowych w wyniku czego powstała bardzo lekka, cieńsza, mocniejsza i bardziej stabilna rakieta. Technologia ta maksymalizuje siłę i prędkość z energii zamachu.
Nanoscience
tri voltage
Stosowane tradycyjne rozwiązania, takie jak obciążanie dodatkowym ciężarem głowicy rakiety zwiększa jej moc uderzenia kosztem ograniczenia jej manewrowości, natomiast odciążenie głowicy rakiety przynosi efekt odwrotny. Dlatego też po raz pierwszy YONEX stosując nową technologię TRI-VOLTAGE-SYSTEM połączył dwie kontrastujące cechy, dużej mocy uderzenia oraz wyjątkowej manewrowości.

Nanopreme
W ciągu ostatnich pięciu lat rozwoju i badań Yonex stworzył najnowsze materiały zapewniające zarówno wysoką wytrzymałość jak również bardzo dużą sprężystość. Zadanie to często uważane było za niemożliwe przy użyciu tradycyjnych technologii węglowych. Jednak wraz z rozwojem rewolucyjnych materiałów YONEX opracował rakietę, która posiada unikalną kombinację mocnego uderzenia oraz szybkiego prowadzenia rakiety.

x fullerene
Zastosowanie nowej technologii X-Fullerene w shafcie rakiety zwiększa jego sztywność o 6% oraz moc zamachu o 4%. Taka kombinacja dostarcza dużą dynamikę uderzenia z głębi korty podczas szybkich wymian z przeciwnikiem. Błyskawiczne uderzenia generowane są dzięki dynamicznemu powrotowi shaftu do pierwotnego kształtu.

cs carbon
Zwiększona wytrzymałość i sprężystość pozwala rakiecie szybciej wrócić do pierwotnego kształtu po uderzeniu. Umiejscowiony po bokach rakiety CS Carbon Nanotube zwiększa sprężystość rakiety, "przytrzymuje" lotkę na strunach dla zwiększenia kontroli uderzenia.

Fullrene
YONEX tworząc tę technologię zadbał o kontrolę już na poziomie molekularnym, poprzez wysokowydajne wiązania pomiędzy cząsteczkami fullerene oraz karbonowymi. Dzięki tym rozwiązaniom rakiety marki YONEX są lżejsze nie tracąc na wytrzymałości w poruwnaniu z rakietami innych producentów.

ISOMETRIC
Izometryczny kształt głowicy rakiety maksymalizuje obszar przecięcia się strun głównych i poprzecznych, tym samym powiększa pole aktywnego trafienia nawet dla niecentrycznych uderzeń.
Isometric
Built-in T-Joint
Wtopiony w warstwy grafitu, w miejscu gdzie głowica łączy się z shaftem dostarcza mocnego połączenia odpornego na skręcanie.
Built
NEW Built-in T-Joint
Nowo zaprojektowany lekki "NEW" Built-in T-Joint zbudowany z żywicy epoksydowej poprawia parametry ramy poprzez zmniejszenie kształtu i wagi oraz zwiększenie jej stabilności.
new built
Rama MUSCLE POWER
System Muscle Power to zaokrąglone przestrzenie pomiędzy przelotkami. Eliminuje on negatywne punktowe napięcia strun oraz chroni je przed przecieraniem. Rama lepiej współpracuje z naciągiem przenosząc szybciej i dokładniej energię uderzenia.
Rama Muscle Power
DX Frame
A.- W porównaniu do konwencionalnej rakiety, rama DX posiada szerokie wycięcie przez co jest w stanie lepiej rozpraszać siły działające na ramę podczas uderzenia.
B.- Rama DX jest grubsza po obu jej stronach dzięki czemu może generować większą energię w fazie uderzenia. Siła uderzenia jest rozłożona na większej powierzchni przez co rama jest bardziej wytrzymała.
DX Frame
NEW Grommet Pattern
Nowy system przelotek, w którym wykorzystuje się większą ilość otworów, który zapewnia bardziej wydajne wykorzystanie właściwości naciągu.
New Grommet Pattern
AERO + BOX Frame
AERO Frame; Zmniejsza opór powietrza i pozwala na szybki zamach.
BOX Frame; Zapewnia dobre czucie przy uderzeniu.
AERO + BOX Frame; Łączy w sobie szybki zamach dokładne uderzenie oraz solidne czucie.
Aero+Box Frame
NEW Control Support Cap
Nowy udoskonalony kształt jeszcze bardziej cieńszy po to aby zredukować opór powietrza, jednocześnie zapewnia szybszą zmianę uchwytu dla większej manewrowości.
New Control Support Cap
Control Support Cap
Control Support Cap jest cieńszy aby zredukować opór powietrza, jednocześnie zapewnia szybszą zmianę uchwytu dla większej manewrowości.
Control Support Cap
Vibration Filter Cap
Nowy kształt redukuje wibracje oraz zapewnia czyste czucie lotki podczas każdego uderzenia.
Vibration Filter Cap
LSC SYSTEM
System LSC - minimalizuje drgania odczuwalne w momencie uderzenia dzięki absorbującym właściwościom ELASTOMERU.
W rezultacie bez utraty dynamiki rakiety drgania są zmniejszone o 15% a ramię lepiej chronione.
LSC System
SOLID FEEL CORE
System który poprawia komfort gry, eliminując wszystke szkodliwe wibracje.
Solid Feel Core
NANOAIR SPRING
Technologia ta wykorzystuje pęcherzyki powietrza w nanoskali zawarte we włóknach węglowych, dzięki którym materiał jest bardziej elastyczny przez co może lepiej transferować energię.
Nanoair
LIGHT feel CARBON
Połączenie gumy z węglem pozwala na dobre czucie oraz elastyczność przy uderzeniu.
Light feel Carbon
NANOMESH + CARBON NANOTUBE
Nowe technologie Yonex zastosowane w głowicy oraz shafcie rakiet rakiet serii NANORAY, znacznie zwiększają ich siłę zamachu, wytrzymałość i odporność na uderzenia. W wyniku połączenia nano-rurek z gumożiwicą, tworzy ona wyjątkową konstrukcje rakiety z lekką głowicą dzięki czemu każdy zamach jest jeszcze łatwiejszy i szybszy.
Nanomesh
TOUGHLEX
Nowy rodzaj żywicy umieszczony po obu stronach głowicy rakiety zapewnia większą elastyczność i wytrzymałość ramy. Gwarantuje ona również miękkie konfortowe czucie uderzenia, dzięki czemu można posyłać lotkę dalej i mocniej w głąb kortu przeciwnika.
Toughlex